logo

18 kwietnia 2019


Strona główna Aktualności wszystkie wpisy Wznowienie śledztwa prokuratury w sprawie zniszczenia roślin i zwierząt na obszarze chronionym, dokonanego przez Dzielnicę Ursynów.
Wznowienie śledztwa prokuratury w sprawie zniszczenia roślin i zwierząt na obszarze chronionym, dokonanego przez Dzielnicę Ursynów.

Wznowienie śledztwa prokuratury w sprawie zniszczenia roślin i zwierząt na obszarze chronionym, dokonanego przez Dzielnicę Ursynów.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów postanowieniem z dnia 30 czerwca 2009 roku umorzyła śledztwo w głośniej sprawie Rzekotkowego Stawu, na co TOH Tryton złożyło zażalenie do Prokuratury Okręgowej. Sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Karny dla Warszawy-Mokotów. Sąd postanowił nie rozpatrywać sprawy argumentując, iż nie może uznać naszego Stowarzyszenia za pokrzywdzonego w tej sprawie. Taka decyzja byłaby jednoznaczna z ostatecznym zakończeniem postępowania przez prokuraturę, dlatego złożyliśmy zażalenie na postanowienie Sądu do tego samego Sądu Karnego. Sąd uznał nasze zażalenie za zasadne, przyznając tym samym że TOH Tryton może być poszkodowanym w tej sprawie. Ostatecznie dnia 24.11.09 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa. Nakazał ponowne przeprowadzenie śledztwa powołując biegłych: dendrologa oraz herpetologa. Prokuratura musi też przesłuchać określonych z nazwiska świadków wskazanych przez TOH Tryton oraz dodatkowo wymienionych w postanowieniu przez Sąd. Poprzednio policja prowadząca śledztwo ograniczyła się jedynie do przesłuchania dwóch osób, nie wzięła także pod uwagę przekazanego przez TOH Tryton bogatego materiału dowodowego.

 

 
Powrót
moczarowakopia.jpg


Copyright © TOH TRYTON