logo

18 kwietnia 2019
Reklama


Strona główna Galerie Zbiornik Moczydło 2 przed "rewitalizacją"
Zbiornik Moczydło 2 przed "rewitalizacją"

Archiwalne zdjęcia zbiornika Moczydło 2 nazwanego przez nas "Rzekotkowym Stawem".

W Polsce żyje 18 gatunków płazów. Wszystkie są objęte ścisłą ochroną gatunkową. W "Rzekotkowym Stawie" położonym w rejonie rezerwatu Las Kabacki w Warszawie, odbywało  gody aż 12 z nich. Na przełomie roku 2008/2009 pod pretekstem budowy parku zniszczono niemal wszystkie miejsca, w których rozmnażały się płazy i wycięto drzewa na których żyły rzekotki.

Zdjęcia w tej galerii pochodzą sprzed przeprowadzonej przez Dzielnicę Warszawa Ursynów rewitalizacji, której dokonano wbrew wszystkim ekspertyzom przyrodniczym, (sporządzonym na zlecenie Dzielnicy Ursynów ). W efekcie zdewastowano  zbiornik, czyniąc go właściwie nieużytecznym dla rozrodu płazów.

TOH TRYTON prowadzi działania zmierzające do kompensacji zniszczeń tego siedliska.
W wyniku tych działań Regionalna Dyrekcja Ochrony  Środowiska w Warszawie uznała działania Dzielnicy Ursynów  za szkodę  i nakazała jej naprawę.

Walczymy również o zmianę miejscowego planu zagospodarowania Moczydłowska Wschód , który w obecnym stanie zezwala na zabudowę tego obszaru. Naszym zdaniem jego realizacja nieuchronnie przypieczętuje  zniszczenie siedliska płazów w okolicach Rzekotkowego Stawu

Obecnie trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie zniszczenia tego siedliska.


Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia tego zbiornika sprzed dewastacji  - o nadsyłanie ich do nas z możliwością prezentacji w tej galerii.

 
Powrót
eskulap.jpg


Copyright © TOH TRYTON