Czy glonojad musi mieć specjalne akwarium?

Zastanawiasz się, czy glonojad musi mieć specjalne akwarium? Mi też ta kwestia nie dawała długo spokoju, dlatego postanowiłam poruszyć ten temat na blogu. Zapraszam do lektury!

Czy glonojad musi mieć specjalne akwarium? Jak duży rośnie glonojad?

Glonojad to ryba, na którą decyduje się wielu początkujących akwarystów. Jakie ma wymagania? Jeśli chodzi o rozmiar akwarium, zalecany jest litraż minimum 100 l, w mniejszych zbiornikach rybka może nie rozwijać się prawidłowo, a nawet karłowacieć.

Czy glonojad musi mieć specjalne akwarium z filtrem i grzałką?

Czy glonojad musi mieć specjalne akwarium z filtrem i grzałką? Odpowiedź na to pytanie brzmi: TAK! Każda ryba wymaga natlenionej wody oraz w miarę stałej temperatury w akwarium, także zimą. Glonojad nie należy do wyjątków.

Zbrojnik wymaga filtra i grzałki, która będzie nagrzewać wodę do około 24 stopni Celsjusza. Ryba ta nie lubi ani zbyt zimnych temperatur, ani, gdy woda jest za ciepła. Zbrojnik preferuje silny przepływ wody i wymaga wydajnej filtracji w akwarium.

Czy glonojad je tylko glony?

Utarło się, że glonojad odżywia się tylko i wyłącznie glonami. To nie do końca prawda. Młode osobniki bardzo lubią zjadać glony ze ścian, ale im są starsze, tym taka dieta przestaje im odpowiadać i trzeba je dodatkowo dokarmiać pokarmem roślinnym. Warto o tym pamiętać, gdy już zdecydujemy się na zakup zbrojnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *