Dobre drzwi do Twojego domu: najważniejsze cechy

Drzwi wejściowe to niezbędny element każdego domu. To one stanowią główną zaporę przed deszczem, zimnem i upałem, chronią nas też przed nieproszonymi gośćmi. Jak wybrać najlepsze skrzydła wejściowe do naszego domu? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Poniżej kilka wskazówek:

Zabezpieczenie przed włamaniem

Wybierając skrzydła otworowe do domu powinniśmy przede wszystkim wybierać modele, które będą odporne na próby wyważenia i otwarcia siłą przy pomocy różnych przedmiotów. Najlepsze skrzydła antywłamaniowe to te o wytrzymałej konstrukcji. Mogą być one od wewnątrz wzmacniane stalowymi prętami, umieszczonymi na solidnej ramie lub posiadać korpus stalowy. Powinny być też wyposażone we wzmacniane zawiasy, montowane w taki sposób, aby nie dało się ich podważyć.

Bezpieczeństwo naszego domu to też wzmocniona stalowymi prętami ościeżnica, mocno przymocowana do ściany. Dobrze sprawdzą się z pewnością drzwi do domu firmy Gerda. Do wyboru mamy wysokiej jakości odrzwia o klasach bezpieczeństwa od RC2 do RC4. Każde ze skrzydeł wyposażone jest w dwa antywłamaniowe zamki, bolce antywyważeniowe, a także regulowany zaczep zapadki.

drzi do mieszkania

Energooszczędność

Skrzydła wejściowe powinny również zabezpieczać nasz dom przed zbytnim wytracaniem temperatury. Dzięki odpowiedniej izolacji drzwi energooszczędne pozwalają nam zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Jak wygląda izolacja takich drzwi? Jest to znajdująca się wewnątrz pianka poliuretanowa bezfreonowa, o właściwościach samogasnących.

Energooszczędne skrzydła powinny być także wyposażone w szczelne, nieprzepuszczające ciepła ościeżnice, progi. Technologia GERDA PERFOTHERM, zastosowana w wielu skrzydłach wejściowych Gerdy, została zaprojektowana specjalnie z myślą o zapewnieniu jak największej oszczędności ciepła w naszym domu.

Odporność na warunki atmosferyczne

Deszcz, śnieg, gwałtowne zmiany temperatury. Te wszystkie czynniki mają duży wpływ na kondycję naszych odrzwi, ich wytrzymałość oraz wygląd. Niestety, modele wykonane ze słabej jakości materiałów nie posłużą nam zbyt długo, szybko mogą utracić swój estetyczny wygląd.

Dlatego szukając skrzydeł wejściowych wybierajmy te wykonane z materiałów odpornych na zmiany atmosferyczne. Powinniśmy się zawsze upewnić, że warstwa zewnętrzna jest pokryta wysokiej jakości lakierami lub laminatami. Dzięki temu drzwi będą przez wiele lat cieszyły nas swoim niezmienionym wyglądem.