Ile kosztuje akwarium dla rybek?

Każdy, kogo zafascynował świat akwarystyki i ryb akwariowych, prędzej czy później zadaje sobie to pytanie. Ile kosztuje akwarium? W jakich cenach można zakupić najtańszy zestaw akwariowy dla dziecka? Jakie są koszty akwarium dla większych ryb? W dzisiejszym wpisie odpowiadam na te pytania!

Ile kosztuje akwarium dla początkującego akwarysty?

Przygodę z akwarium zaczyna się zazwyczaj od niewielkich żyworodnych rybek. Są one łatwe w hodowli i nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni, jak większe gatunki zalecane profesjonalistom. Ile kosztuje akwarium dla początkującego akwarysty? Najtańszy zestaw akwarium + pokrywa można kupić już od 100 złotych, ale jak się okazuje, akwarium to nie jedyny wydatek.

Poza nim są konieczne także:

  • odpowiednie oświetlenie (10 – 30 złotych),
  • grzałka (20 – 100 złotych),
  • filtr (30 – 40 złotych),
  • siatka do łapania ryb (kilka złotych)
  • wężyk do spuszczania wody (kilka złotych)
  • żwirek (15 – 40 złotych)
  • pokarm dla rybek (15 – 30 złotych)
  • rośliny (kilka złotych za sztukę).

Do tego dochodzą wydatki związane z rachunkami. Oraz oczywiście zakup rybek. Najtańsze gatunki można zakupić już od 2 złotych za sztukę. Ryby takie jak pielęgnice, mogą kosztować ponad 20 złotych za sztukę. Paletki to już wydatek około 40 – 50 złotych, a przepiękna Centropyge Loricula może kosztować nawet 250 złotych.

Ile kosztuje akwarium na duże ryby?

Im mniejsze akwarium, tym będzie ono tańsze, jednak nie będziemy mogli w nim trzymać wszystkich upragnionych gatunków ryb. Większe gatunki mają większe wymagania i w zbyt małym akwarium mogą nie rozwijać się prawidłowo. Takie np. skalary wymagają zbiornika o pojemności minimum 200 litrów. Co oznacza, że potrzebny będzie także większy filtr, grzałka oraz oświetlenie.

Za akwarium o pojemności 200 litrów zapłacimy od 500 do nawet 1000 złotych, w zależności od tego, co jeszcze znajdzie się w zestawie. Większe zbiorniki, np. o pojemności 400 litrów, to już wydatek rzędu 2 tysięcy złotych. Duże zestawy akwarystyczne z pasującą szafką, pokrywą, jarzeniówkami, grzałką i filtrem dostaniemy za około 3,500 – 4 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź także: https://tryton.waw.pl/jak-dobierac-rybki-do-akwarium/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *