Które rybki zjadają ślimaki?

Ślimaki potrafią być prawdziwą zmorą w akwarium. Jak się ich pozbyć? W dzisiejszym wpisie przedstawiam rybki, które jedzą ślimaki i pozwolą nam zwalczyć inwazję!

Ryby, które jedzą ślimaki

#1 Bocja

Bocja
Bocja
Źródło ilustracji: https://pin.it/thp4ct5jzetgux

Bocje odżywiają się owadami i bezkręgowcami, rybki te nie mają problemu z wydobywaniem ślimaków z ich muszli i chętnie je pożerają. Bocje mogą nam pomóc pozbyć się plagi mięczaków w akwarium, ale jedynie w dużych zbiornikach. Rybki te mają spore wymagania, jeśli chodzi o litraż akwarium (wyjątek stanowią Bocje karłowate).

#2 Bojownik

Bojownik
Bojownik
Źródło ilustracji: https://pin.it/gfagqb2uydevdk

Bojownik to kolejny sojusznik w walce ze ślimakami w akwarium. Należy jednak pamiętać, by nie hodować w jednym akwarium więcej niż jednego samca, ponieważ są one wobec siebie agresywne. Rybka ta jest mięsożerna i chętnie zjada ślimaki oraz inne drobne żyjątka.

#3 Kirysy

Kirys

Kirysy co prawda nie jedzą ślimaków, ale mogą pomóc zadbać o czystość w akwarium, ponieważ wyjadają one resztki pokarmowe z dna akwarium. W czystej wodzie ślimaki nie będą się tak szybko namnażać.

#4 Kolcobrzuch

Kolcobrzuch
Kolcobrzuch
Źródło ilustracji: https://pin.it/5fkk4fr5butyxg

Kolcobrzuch to bardzo ciekawa ryba, która osiąga dość duże rozmiary. Ryby te są słodkowodne i bardzo lubią zjadać ślimaki. Niestety kolcobrzuchy nie nadają się za bardzo do łączenia z innymi gatunkami, ale mogą one wspomóc w walce z plagą.

#5 Pielęgnica

Pielęgnica
Pielęgnica
Źródło ilustracji: https://pin.it/mp3kyujcyq73cj

Pielęgnice to duże i piękne ryby, aczkolwiek agresywne ryby. Żywią się tak naprawdę wszystkim, nie pogardzą także ślimakami. Gatunek ten jest bardzo wymagający i potrzebuje minimum 240 litrów wody w akwarium, dlatego nie jest on zalecany początkującym akwarystom.

A Wy jakie macie sposoby na ślimaki w akwarium?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *