Molinezja Ostrousta – fakty i mity na temat tej rybki

Molinezja ostrousta to najpopularniejsza spośród molinezji. Zdania na temat tej rybki są jednak podzielone. Część akwarystów poleca ją początkującym hobbystom, inni ją odradzają, z uwagi na agresywny charakter. Jak to jest? Sprawdź artykuł Molinezja Ostrousta – fakty i mity!

Molinezja Ostrousta –  fakty i mity

Znamy wiele faktów na temat molinezji ostroustej. To rybka, która jest jajożyworodna, łatwa w rozrodzie i nie ma zbyt wysokich wymagań hodowlanych. Samiczki mogą dorastać do 10 cm długości, natomiast samce są nieznacznie mniejsze. Ubarwienie molinezji może być bardzo różnorodne – od jednolitego czarnego do odmian rudych i złotych, a nawet wielokolorowych.

Molinezja Ostrousta – fakty i mity

#1 Molinezja je tylko mięso – MIT

Co prawda molinezje są drapieżne i polują na dafnie, larwy komarów, chętnie jedzą także mrożone mięso, ale, by ich dieta była zróżnicowana, potrzebują także pokarmu roślinnego. Rybki z pewnością zainteresuje także konsumpcja glonów ze ścianki akwarium, a nie tylko pokarm mięsny.

#2 Molinezje należy karmić codziennie – MIT

Molinezje, to rybki, których nie należy karmić codziennie. Aby rozwijały się one zdrowo, co kilka tygodni należy im zorganizować małe głodówki.

#3 Molinezje nie potrzebują filtra – MIT

Molinezje, tak jak i każde inne rybki, potrzebują odpowiednich warunków w wodzie. W akwarium powinien się znaleźć filtr, wodę należy także co kilka tygodni podmieniać.

#4 Molinezje są agresywne – fakt, czy mit?

Wokół molinezji powstało wiele historii, jakoby rybka ta była agresywna i pożerała inne gatunki. Sama niestety też spotkałam się z tym w praktyce (prawdopodobnie molinezja odpowiadała za straty w akwarium), ale jeśli zbiornik jest dobrze zarośnięty i rybki otrzymują pokarm zwierzęcy, nie będą one podgryzać innych współtowarzyszy akwarium. A przynajmniej tak uważają akwaryści.

Jakie są Wasze doświadczenia z molinezją ostroustą? Jeśli spodobał Wam się artykuł Molinezja Ostrousta –  fakty i mity, zachęcam do komentowania! Sprawdźcie także wpis: https://tryton.waw.pl/jak-dobierac-rybki-do-akwarium/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *